Zachmurzenie 18°C

Aktualności

Płonął dach w Kamieniu Wielkim

We wtorek spłonął dach budynku wielorodzinnego w Kamieniu Wielkim. Gmina zapewniła pogorzelcom mieszkanie na czas remontu dachu. Rozpoczęła się też już zbiórka publiczna pomocy poszkodowanym w pożarze.

 

 

Dziewięć zastępów strażaków zawodowych i ochotników gasiło pożar poniemieckiego budynku wielorodzinnego w Kamieniu Wielkim. Pożar wybuchł w środku dnia, zapaliło się poddasze. W tym momencie w obiekcie było osiem osób, sześć wyszło o własnych siłach, a dwie musieli ewakuować strażacy. Straż musiała wykorzystać podnośnik, żeby zdjąć dachówki i dostać się do źródła ognia.

W pożarze uległa zniszczeniu drewniana więźba i gliniano-trzcinowy strop budynku. Budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Gmina zapewniła sześciu rodzinom dach nad głową. - Rodziny umieściliśmy na co najmniej miesiąc w hotelach na terenie miasta. Mogą tam przebywać do czasu zakończenia remontu dachu – mówi Tomasz Taupa, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Sołtys Kamienia Wielkiego Krzysztof Habaj i mieszkańcy budynku rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na pomoc pogorzelcom. Dobrowolne datki można przekazywać na konto o numerze rachunku 82 8355 0009 0071 9524 3000 0001 i wpisać w tytule ,,Dla pogorzelców’’.

(fot. Mirosław Sztogryn)