Słonecznie 5°C

Aktualności

Ulica Kościuszki już powstaje!

Są już pierwsze chodniki przy ulicy Kościuszki. Wkrótce gotowy będzie odcinek od ul. Końcowej do ul. Repatriantów.


Pogoda pozwala na prace budowlane, więc roboty drogowe ruszyły pełną parą. Kilkaset metrów ul. Kościuszki ma już krawężniki i podbudowę. Wykonawca ułożył też część chodników z polbruku. Na razie prace trwają na odcinku od skrzyżowania z ul. Końcową do skrzyżowania z ul. Wysockiego. Najbardziej zaawansowany jest postęp pracy od ul. Leśnej do ul. Repatriantów. Po ukończeniu tego etapu prace przeniosą się na kolejne odcinki.
Prace wykonuje  Zakład Prefabrykatów i Urządzeń Betonowych Dionizy Woiński z Krzeszyc, z którym Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał umowę na realizację inwestycji. Przebudowa ul. Kościuszki jest warta blisko 2 miliony złotych. Powstanie w sumie prawie kilometr nowej ulicy. Na odcinku od ul. Kostrzyńskiej do ul. Droga Polna będzie to ciąg pieszo – jezdny, a od Drogi Polnej do ul. Leśnej będzie to ulica z chodnikami. Ul. Kościuszki powstanie w technologii tzw. dróg holenderskich. Droga będzie miała 5 metrów szerokości, a chodniki przy niej – 1,2 metra szerokości. Na wszystkich skrzyżowaniach (z ul. Droga Polna, Sosnową, Repatriantów, Dębową, Kasztanową, Końcową i Wysockiego) powstaną mini – ronda, aby skrzyżowania były bezkolizyjne, a ruch na nich płynny. Drogowcy wybudują też 6 progów zwalniających.
Będzie to typowa droga osiedlowa z dopuszczalną prędkością 30 km/h. Obok drogi powstaną zatoki dla parkujących pojazdów, ławeczki, śmietniki i stojaki na rowery. Pobocza zostaną obsiane trawą i obsadzone klonami i irgami. Wybudujemy też zjazdy z drogi na inne ulice. Gotową ul. Kościuszki przejedziemy jeszcze w tym roku.
(fot. Mirosław Sztogryn)