Słonecznie 17°C

Z kalendarza burmistrza czerwiec, lipiec 2013

Z kalendarza burmistrza czerwiec, lipiec 2013

20.06. - Udział w Lubuskiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gorzowie, sesja Rady Miejskiej
21.06. – Witnica - RSC oraz j. Wielkie i lasy wokół Witnicy - manewry straży pożarnej i policji z udziałem niemieckich jednostek oraz pogotowia ratunkowego - symulacja bardzo realnych zdarzeń w wodzie, w lesie i na drodze.
Kamień Mały - udział w uroczystościach 50-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
23/24.06. – Warszawa, spotkanie z posłem A. Czerwińskim - szefem komisji energetyki w sprawie farmy fotowoltaicznej w Witnicy i zapisów ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii /OZE/
25.06 - Zielona Góra, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska - spotkanie w sprawie środków na termomodernizację i kanalizację, udział i prelekcja na konferencji poświęconej ONZ
26.06. - Spotkanie z kierownikiem Michałowskim z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w sprawie pogłębienia rzeczki Witny na odcinku od ul. Potok do Parku Drogowskazów - Stary Młyn; RCR - Spotkanie starostów, burmistrzów, wójtów z Polski i Niemiec dotyczące tworzenia EUWT - Europejskiego Ugrupo-wania Współpracy Terytorialnej, które może aplikować bezpośrednio o środki do Brukseli
27.06, Przedszkole Bajka - udział uroczystym zakończeniu roku szkolnego; spotkanie z pułkownikiem Grzędą ze Straży Granicznej - rozmowy dotyczące współpracy
28.06., Gimnazjum - udział w uroczystościach związanych z zakończeniem roku szkolnego.
2.06., Kostrzyn nad Odrą, Arctic Paper - spotkanie z Prezesem Henrykiem Derejczykiem – rozmowy o współpracy i pomocy Firmy dla gminy; Słubice - udział w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Europejskiej Współpracy Terytorialnej – burmistrz jest zastępcą członka tego Komitetu i reprezentuje czynnie Euroregion Pro Europa Viadrina; udział w Posiedzeniu Komisji
KALENDARIUM BURMISTRZA
Wspólnej Rady Miejskiej godz.17-21, praca nad uchwałami
4.06, Gorzów, Lubuski Urząd Wojewódzki –spotkanie z p. Jerzym Ostrouchem, wojewodą lubuskim, dotyczące przygotowań do Przystanku Woodstock 2013; Spotkanie z p. Renatą Rassmusen, właścicielką ZOO Safari w Swierkocinie – rozmowy dotyczące cen za bilety dla mieszkańców Gminy (5 i 10zł).
9.06. - Spotkanie w sali konferencyjnej UMiG przedstawicieli Piły, Trzcianki, Drezdenka, Gorzowa, Starostwa Gorzowskiego i Czarnkowsko - Trzcianeckiego w sprawie wykreowania projektów rozwojowych w ramach EUWT na lata 2014-2030. Burmistrz Witnicy współprzewodniczy polsko-niemieckiej grupie nr 4 wspólnie z prof. Hansem Kujathem.
15.07. - Spotkanie z zarządem MKS Czarni Browar Witnica
16.07., Bogdaniec - Nadleśnictwo spotkanie wspólnie ze starostą gorzowskim a dotyczące modernizacji drogi Witnica – Sosny wraz z budową ścieżki rowerowej.
17.07. – Spotkanie z prezesem MZK Witnica, dotyczące inwestycji realizowanych przez spółkę w gminie.
18.07. - Spotkanie z p. Błażejem Skazińskim – konserwatorem zabytków, dotyczące terenu w centrum miasta po wyburzonej byłej Biedronce. Firma Polo Market zbuduje w tym miejscu od podstaw nowy sklep o pow. ponad 300 m.kw; Kamień Wielki – Firma Gospodarstwo Rolne Mariusz Janke, spotkanie dot. planów inwestycyjnych firmy.
22.07. - Z Góra – Lubuski Urząd Marszałkowski – udział w konferencji dotyczącej rozwoju turystyki w woj. lubuskim – promocja: ZOO Safari, Dino Parku, Browaru, Parku Narodowego Ujście Warty oraz Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji.
22/23.07., Warszawa – Kancelaria Sejmu – udział w konferencji zorganizowanej przez Polski Kongres Gospodarczy, dotyczącej Energii Odnawialnej dla Polski z udziałem wiceministra J. Pietrewicza, wiceminister B. Jaczewskiej i b. premiera W. Pawlaka.
25.07., RCR - Powiatowe Święto Policji w Witnicy pierwszy raz w historii z udziałem nowo mianowanego generała Ryszarda Wiszniewskiego.