Zachmurzenie 17°C

Galeria - Najlepsi z najlepszych '2015

Najlepsi z najlepszych '2015

Drugie miejsce w międzygminnym konkursie ,,Najlepszy z najlepszych’’ zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnach. Indywidualnie również druga była Amelia Pawlak z tej szkoły.

Międzyszkolny Konkurs ,,Najlepszy z najlepszych’’ zorganizowała po raz drugi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnach. W szranki stanęły placówki z z Bogdańca, Dąbroszyna, Krzeszyc, Nowin Wielkich i Sosen. Szkoła Podstawowa z Witnicy nie przyjęła zaproszenia do konkursu, a szkoda, bo ma on ciekawą formułę. Trzyosobowe drużyny zmagają się na zasadach podobnych do teleturnieju ,,Jeden z dziesięciu’’. Pytania były losowe i obejmowały wiedzę z zakresu szkoły podstawowej. Za dobrą odpowiedź uczeń dostawał cukierka, a za złą przebijano mu balonik. Kto stracił wszystkie baloniki, odpadał. Konkurs składał się z dwóch etapów drużynowego i indywidualnego, w klasyfikacji końcowej sumowano punkty wszystkich członków drużyny. Jury w składzie: Izabela Araszczuk, Lidia Kucharska, Władysław Wróblewski i Artur Rosiak przyznało nagrody drużynowo i indywidualnie. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Bogdańcu, przed Niepubliczną Szkołą Podstawową w Sosnach i Szkołą Podstawową w Krzeszycach. IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nowinach Wielkich, a V lokatę - Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie. Indywidualnie wygrała Gabriela Kubacka (SP w Bogdańcu). Drugie miejsce zajęła Amelia Pawlak (NSP w Sosnach), a trzecie miejsce zdobyła Klaudia Majewicz (SP w Krzeszycach).
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięska drużyna dostała piękny tort w kształcie książek. Również w klasyfikacji indywidualnej dla zwycięzców były dyplomy, książki i nagrody rzeczowe, każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek. Nagrody ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, Wójt Gminy Krzeszyce, Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Dzieduszyc i Sosen, Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach, Teresa Kolan Hurtownia Sprzętu Sportowego i Turystycznego w Różankach. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie i zapraszają szkoły do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.