Słonecznie 18°C

Galeria - Festyn Rodzinny w Sosnach

Festyn Rodzinny w Sosnach

Setki mieszkańców z całej gminy bawiły się na festynie rodzinnym przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach. Stowarzyszenie prowadzące szkołę działa już od 10 lat!
6 czerwca Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Dzieduszyc i Sosen wraz z Radą Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach zorganizowało festyn rodzinny. W tym roku festyn miał szczególny charakter, ponieważ Stowarzyszenie obchodziło swoje 10 urodziny. Z tej okazji pani Renata Hoffbauer upiekła dwa torty urodzinowe, w tym jeden był wierną kopią budynku, w którym mieści się szkoła.
Impreza jak zwykle przyciągnęła mnóstwo gości nie tylko z Dzieduszyc i Sosen ale i z sąsiednich miejscowości. Program festynu obfitował w moc atrakcji. Oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonała prezes Stowarzyszenia Anna Graniczna, która wspomniała początki organizacji i szkoły. Urodziny były też doskonałą okazją do podsumowań i podziękowań. A. Graniczna w imieniu Stowarzyszenia podziękowała za wsparcie, pomoc i życzliwość wszystkim tym, którzy dobrze życzą szkole. Szczególne podziękowania i bukiety kwiatów za oddanie i zaangażowanie w życie szkoły skierowane były do Pani Marii Wechman i Pani Lidii Kucharskiej.
Scenę opanowali najpierw najmłodsi wychowankowie szkoły, którzy zaprezentowali program artystyczny i zaśpiewali swój przebój ,,Koko, koko Sosny spoko". Później na scenie pojawił się urodzinowy tort, którym organizatorzy częstowali wszystkich chętnych gości.
Był darmowy dmuchany zamek i basen z piłeczkami, na których dzieci (i niektórzy dorośli też) mimo upału szalały do samego końca. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Świstel, właścicielki stadnini koni "Unicorn" dzieci mogły przejechać się konno. Były również konie mechaniczne. Jak zwykle niezawodni motocykliści z "Village Riders" i "GMMIS" wywołali szybsze bicie serca wśród fanów motocykli. Wiele emocji dostarczył pokaz sztuk walki (taekwondo) w wykonaniu podopiecznych Rafała Bagińskiego z KS "DRAGON" z Gorzowa Wlkp. Dodać należy, że wśród nich było troje uczniów NSP Sosny. Tradycyjnie na festynie pojawili się strażacy z OSP Witnica i Policja. Każdy mógł "zapoznać się" z radiowozem, zobaczyć co kryje się we wnętrzu wozu ratowniczo-gaśniczego, a na fantomie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.
Można było posłuchać na żywo koncertu w wykonaniu Macieja Chmiela i Adama Rajewskiego (z zespołu ,,Incorrect"). Wiele uśmiechu i wzruszeń wzbudziła wśród gości wystawa zdjęć archiwalnych. Absolwenci odnajdywali siebie sprzed 10 lat, a ich rodzice i dziadkowie siebie sprzed kilku dekad. Z kolei sportowych emocji dostarczyły nietypowe konkurencje sprawnościowe (rzut gumiakiem do beczki), mecz siatkówki i piłki nożnej czy konkurs na "Super Rodzinkę". Zwycięzcy zgarnęli atrakcyjne nagrody, ale pozostali uczestnicy też nie mogli narzekać.
Organizatorzy festynu dziękują sponsorom naszego kiermaszu: Karolinie Giemzie, Justynie Walaszko, Renacie Szuszakiewicz, Edycie Węgrowskiej, Aptece - Centrum Leków z Witnicy, T-Mobile Polska S.A., Helenie Marczak, Viviamo Ubezpieczenia, Silcare Gorzów Wlkp., Jerzemu Musztyfadze (piekarnia Krzeszyce). Dziękują również Browarowi Witnica za wypożyczenie stołów a Urzędowi Miasta za namioty; Paniom z Koła Gospodyń za pyszne pierogi. - Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej imprezy a uczestnikom za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście i będziecie miło wspominać czas spędzony w szkole w Sosnach – mówi Anna Graniczna.
(fot. Tomasz Flis i Anna Graniczna)