Słonecznie 18°C

Galeria - Spartakiada integracyjna na Stadionie Miejskim

Spartakiada integracyjna na Stadionie Miejskim

130 niepełnosprawnych i ich opiekunów wzięło udział w spartakiadzie zorganizowanej rzez Gminę Witnica. Burmistrz Dariusz Jaworski ufundował wszystkim drużynom puchary i nagrody, imprezę wspomógł też PFRON.


17 czerwca na Stadionie Miejskim w Witnicy odbyła się Spartakiada Sportowa „ Wszyscy jesteśmy równi”. Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy z Witnicy, który do wspólnej zabawy zaprosił zaprzyjaźnione Domy z Kostrzyna i Górzycy. Wspólnie bawiły się osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, wolontariusze oraz zaproszeni goście - łącznie około 130 osób.
Uczestnicy brali udział w konkurencjach indywidualnych tj: skok w dal, rzut piłką lekarską, rzut woreczkiem z piaskiem do celu, bieg płaski, strzał piłką nożną do bramki oraz w konkurencjach grupowych: bieg na czas, tor przeszkód, sztafeta mieszana na dystansie jednego okrążenia.
W ogólnej klasyfikacji punktowej;
I miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Kostrzyna
II miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Witnicy
III miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Górzycy
Cały czas w imprezie uczestniczył Burmistrz Dariusz Jaworski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Daniel Olejniczak oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Szybińska – Juszczuk. Burmistrz ufundował puchary dla każdego z Domów, część funduszy na zorganizowanie imprezy uzyskaliśmy z PFRON, którego przedstawicielem był Daniel Olejniczak.
O oprawę muzyczną oraz sprawne poprowadzenie zawodów zadbał Mirosław Wąsowicz. Artur Marzec zadbał o dobór konkurencji sportowych, czuwał nad prawidłowością ich wykonania oraz liczył skrupulatnie punktacje. W przeprowadzeniu spartakiady pomogli uczniowie - wolontariusze z Zespołu Szkół Samorządowych z Witnicy, którzy przybyli wraz z opiekunami Małgorzatą Chowańską oraz Wiolettą Kępiszak. Organizatorzy zadbali o zimne i ciepłe napoje, słodki poczęstunek, oraz posiłek regeneracyjny przygotowany przez Mariana Rutkowskiego. O bezpieczeństwo medyczne troszczyła się pielęgniarka Beata Lichwa.

- Spotkanie osób niepełnosprawnych tak się spodobało, że z pewnością spotkamy się za rok, może w większym gronie wręcz powiatowym - mówi Beata Wiśniewska, kierownik ŚDS.

(fot. Mirosław Sztogryn)