Słonecznie 18°C

Galeria - 70-lecie Czarnych - Browar Witnica

70-lecie Czarnych - Browar Witnica

Ponad 130 byłych i obecnych zawodników, trenerów działaczy, kilkudziesięciu gości oraz kilkuset widzów wzięło udział w obchodach 70-lecia działalności Klubu Sportowego Czarni – Browar Witnica.

Czarni – Browar to jeden z pierwszych klubów, założonych w powiecie gorzowskim, starszy nawet od słynnego Stilonu Gorzów. Przez wiele lat klub nosił nazwę Czarni Witnica, a potem Czarni - Browar i z tą nazwą pozostał do dziś, choć nie jest to klub zakładowy. Piłkarze grają dziś w czwartej lidze, utrzymują się z dotacji Urzędu Miasta i Gminy oraz wpłat od sponsorów. Czarni – Browar stawiają od tego roku na sport młodzieżowy, utworzyli drużyny w pięciu kategoriach, a poszczególni piłkarze zostali trenerami grup młodzieżowych.
Obchody trwały przez dwa dni, ale ich kulminacją było niedzielne popołudnie. W turnieju żaków Czarni – Browar zajęli 5 miejsce (wygrała Róża Różanki), a w turnieju orlików – 3 miejsce (wygrał Progres Gorzów). Młodzicy Czarnych przegrali w meczu z Wartą Słońsk 2:4, a trampkarze z Meprozetem Stare Kurowo 0:5. Za to juniorzy młodsi ograli Spartaka Deszczno 2:1. W meczu samorządowców ze sponsorami lepsi byli ci drudzy, wygrywając 5:2. W meczu pokoleń młodsi piłkarze Czarnych pokonali starszych 5:1. Mecz Pogoni Lwów (przedwojenny 4-krotny mistrz Polski) z pierwszym zespołem Czarnych – Browar zakończył się przy stanie 2:0 dla gości.

W imprezie wzięli udział prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron oraz Burmistrz Dariusz Jaworski, który ufundował klubowi wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Pundyk prezent od witnickiego samorządu – traktorek do koszenia boiska. Obchody rocznicowe były też okazją do wręczenia odznaczeń PZPN i OZPN oraz wyróżnienia najbardziej zasłużonych dla klubu zawodników i działaczy. Klub dostał też gratulacje i prezenty od zaprzyjaźnionych klubów – Warty Słońsk, Warty Gorzów, Polonii Słubice i Orła Międzyrzecz. W trakcie rozgrywek witniczanie korzystali z atrakcji festynu rodzinnego na odbędzie się festyn rodzinny z zamkami dmuchanymi dla dzieci, pokazami strażackimi, występami muzycznymi i małą gastronomią. Zabawa trwała aż do wieczora.

(fot. Mirosław Sztogryn)