Słonecznie 18°C

Galeria - XI Spartakiada Międzysołecka

XI Spartakiada Międzysołecka

Nowe Dzieduszyce wygrały XI Spartakiadę Międzysołecką, która odbyła się 18 lipca w Nowinach Wielkich. W imprezie wzięło udział kilkuset mieszkańców sołectw z terenu naszej Gminy.

Jedna z najmniejszych miejscowości Gminy, licząca ok. 60 mieszkańców wieś, zostawiła w pokonanym polu kilka większych sołectw. Kluczem do sukcesu okazała się równa forma we wszystkich konkurencjach. A tych było sześć. Najpierw ruszyły zmagania w turnieju piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz zawody strzeleckie. Następnie odbyły się rzuty beczką, przeciąganie liny i konkurencja drużynowego przenoszenia wody. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Dąbroszyn, a najniższe miejsce na podium zajęła reprezentacja Sosen. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, nagrodami pieniężnymi i dyplomami, które wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Jaworski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pundyk i sołtys Nowin Wielkich Grażyna Dudek. Dodatkowo najlepszy zespół został nagrodzony beczką piwa, którą ufundował Browar Witnica S.A.
Cała impreza zakończyła się integracyjną zabawą festynową. Do północy bawili się nie tylko startujący zawodnicy, ale również kibice z całej Gminy Witnica. Organizatorami Spartakiady byli: Stowarzyszenie Signa, Miejski Dom Kultury w Witnicy i Sołectwo Nowiny Wielkie.

(fot. Mirosław Sztogryn)

  1 [2] nastďż˝pna strona »