Słonecznie 18°C

Galeria - Remont Zespołu Szkół Samorządowych

Remont Zespołu Szkół Samorządowych

Dobiega końca remont budynków Zespołu Szkół Samorządowych. Za dwa tygodnie firma Sanitar przekaże obiekt władzom Powiatu, a za miesiąc szkoła przejdzie we władanie Gminy Witnica.

Jak ładnie będzie się prezentował z zewnątrz budynek Zespołu Szkół Samorządowych, można zobaczyć od zaplecza, gdyż tam elewacja jest już gotowa. Ściany ocieplono, a stare drewniane okna zamieniono na nowe, z PCV. Stropodach ocieplono ciekawą metodą wdmuchiwania izolacyjnego granulatu w przestrzeń między dachem a stropem. Zmodernizowano też kotłownię. Obecnie trwają prace elewacyjne i ociepleniowe frontu budynku. Na bocznej ścianie znalazł się już napis z nową nazwą szkoły. Modernizowane jest też wejście do szkoły, w tym podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W środku większość prac jest już wykonana. Gotowe są wszystkie instalacje wewnętrzne, na dachu jest już instalacja solarna z kolektorami słonecznymi i urządzenia wentylacyjno – klimatyzacyjne. Wymieniona została cała instalacja grzewcza. W toaletach trwa montaż sedesów i zlewów - Wszystko przebiega zgodnie z planem i za dwa tygodnie kończymy prace – mówi Ireneusz Sosnowski z firmy Sanitar. Prace będą kosztować niecałe 3 mln zł.
1 września szkoła jako instytucja, wraz z jej obiektami przechodzi we władanie Miasta i Gminy Witnica. Gmina wybrała już w konkursie dyrektora placówki, będzie nim Adrian Wośkowiak, dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. Zespół obejmie Zasadniczą Szkołą Zawodową, Technikum, Liceum i Gimnazjum. Nauka będzie się odbywać w osobnych obiektach, ale dyrekcja będzie jedna.
(fot. Mirosław Sztogryn)