Słonecznie 18°C

Galeria - Nadanie sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach Wielkich

Nadanie sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach Wielkich

Wojewoda Katarzyna Osos, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej Hubert Harasimowicz i jednostki strażackie z całej Gminy wzięły udział w nadaniu sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinach Wielkich. Strażacy obchodzą 70-lecie swojej działalności.

Uroczystość nadania rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Nowinach Wielkich, odprawioną przez ks. proboszcza Stanisława Dochniaka a następnie pododdziały Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy Witnica przemaszerowały na boisko sportowe. Tam odbyła się główna ceremonia z udziałem Wojewody Katarzyny Osos, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Huberta Harasimowicza, Burmistrza Dariusza Jaworskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej Agnieszki Pundyk, Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Józefa Kruczkowskiego, wicestarosty Marcina Cyganiaka oraz Zastępców Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Czyżykowskiego i Grzegorza Rojka.  Wręczenie sztandaru odbędzie się w pełnym ceremoniale strażackim. Na najwyższą drabinę strażacką w Gminie wciągnięto flagę państwową, a po odczytaniu aktu nadania, wyznaczone osoby wbiły gwoździe w drzewce sztandaru. Następnie przekazano go druhom z OSP Nowiny Wielkie.

Uroczystość umilił chór Nowinianki, można było podziwiać zabytkową strażacką motopompę w zaprzęgu konnym, na placu była też wystawa starych fotografii z działań OSP w Nowinach Wielkich. Po uroczystościach odbyła się festyn integracyjny. Sztandar będzie przetrzymywany w remizie, w gablocie ufundowanej przez jedną z witnickich firm.