Słonecznie 18°C

Galeria - KS Białcz - nowy klub piłkarski w Gminie Witnica

KS Białcz - nowy klub piłkarski w Gminie Witnica

W naszej gminie powstał nowy klub piłkarski – KS Białcz. Na razie rozpoczęli rozgrywki w B-klasie, ale chęci do gry mają ogromne.
Klub założyła grupa młodych, aktywnych białczan. Społecznie zadbali o boisko w centrum wsi, poprawili jej murawę, z pomocą sołectwa i gminy ustawiono tzw. piłkochwyty (wysokie siatki za bramkami). Trenerem drużyny został Wojciech Abraszek, były bramkarz czwartoligowych Czarnych Browar Witnica i trener witnickich grup młodzieżowych (obecnie gra w Łuczniku Strzelce Krajeńskie). Choć piłkarsko jest jeszcze dużo do zrobienia, zapału nie brakuje. Na pierwszy mecz w B-klasie przyszło aż stu kibiców. Pierwszy mecz w historii KS Białcz przegrał u siebie 2:4 z Walką Czarnów. - Brakuje jeszcze zgrania, zaczęliśmy trenować praktycznie tydzień przed meczem, chwała chłopakom, że potrafili się zebrać – powiedział po meczu trener KS Białcz, Wojciech Abraszek.
W lidze białczanie zapłacili frycowe. Już po pierwszej połowie pierwszego meczy przegrywali 0:3. Końcowy wynik brzmiał 2:4, a historycznego gola zdobył głową Adrian Przybył, wchodząc na boisko jako rezerwowy. Drugi mecz KS Białcz przegrał na wyjeździe z Victorią Stanowice 1:3, a w trzeciej kolejce uległ Feniksowi Ściechów aż 0:5. Ale białczanie się nie poddają. W składzie jest kilku zawodników grających kiedyś w A-klasie i okręgówce oraz jeden ze stażem czwartoligowym. Zdaniem trenera przy większym zgraniu zespołu, awans do klasy A jest możliwy już w przyszłym sezonie.
Odwiedziliśmy młodą drużynę na jednym z ich treningów. Zawodnicy ćwiczyli z dużym zaangażowaniem i widać, że gra sprawia im radość – a to najważniejsze. Trzymamy kciuki za KS Białcz i czekamy na pierwsze zwycięstwo!
(fot. Mirosław Sztogryn)