Słonecznie 18°C

Galeria - Lubuski Tydzień Seniora w Witnicy

Lubuski Tydzień Seniora w Witnicy

Członkowie Klubu Seniora i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się we wtorek w Regionalnym Centrum Ratownictwa w ramach Lubuskiego Tygodnia Seniora.

W kameralnie przystrojonej sali RCR, upiększonej wystawą prac malarskich studentów witnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się seniorzy z miasta i gminy Witnica. Hasło spotkania brzmiało ,,Bądź aktywny’’. – Chcieliśmy zaprezentować witnickim seniorom ofertę, jaką mamy dla aktywnych starszych osób. Ofertę bardziej muzyczną proponował Klub Seniora, a dla osób zainteresowanych różnorodną aktywnością, od kulturalnej po rekreacyjną, prezentował UTW - mówi Władysław Ryl, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Witnicy.

Podczas spotkania, oprócz prezentacji Klubu Seniora i UTW, relację ze spotkania Parlamentu Seniorów w Warszawie zdał Edward Korban, założyciel UTW w Gorzowie. Informacje o propozycjach rządu dla seniorów złożyła poseł Krystyna Sibińska, kilka zdań do uczestników spotkania powiedział też Władysław Komarnicki. - wy jesteście tymi, którzy nie chcą zamykać się w czterech ścianach domu, ale chcą coś dla siebie zrobić, chcą działać, chcą śpiewać, tańczyć, rzeźbić, zwiedzać świat. Ta chęć to wasze wielkie bogactwo – mówił do witnickich seniorów Burmistrz Dariusz Jaworski. Z koncertem wystąpił zespół śpiewaczy Cantores. Było też trochę literackiego humoru, smaczne ciasto, toast szampanem za pomyślność seniorów i dobra kawa. Następne spotkanie w ramach Lubuskiego Tygodnia Seniora już w piątek – w Sali widowiskowej MDK Witnica odbędzie się XVII Powiatowy Przegląd Twórczości Seniorów.

(fot. Mirosław Sztogryn)