Słonecznie 18°C

Galeria - Czerwony Kapturek w RCR

Czerwony Kapturek w RCR

Dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie obejrzały inscenizację ,,Czerwonego Kapturka’’, przygotowaną przez aktorów gorzowskiego teatru. Ale tym razem to teatr przyjechał do nich!

Miejski Dom Kultury przyłączył się do programu ,,Kultura otwarta’’, w ramach którego Teatr im. Juliusza Osterwy zorganizował cykl wyjazdowych spektakli teatralnych. Program realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego którego celem jest ułatwienie dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców. Spektakle odbyły się m.in. w Rzepinie, Strzelcach Krajeńskich i w Witnicy. Aktorzy gorzowskiego teatru przygotowali przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek wyrusza na wieś”. Wyreżyserował je Cezary Żołyński, a muzykę napisali Marek Zalewski (wystąpił ostatnio z koncertem w RCR) i Paweł Czyrka. W Witnicy przedstawienie odbyło się 21 października w Regionalnym Centrum Ratownictwa i przyszły na nie dzieci z klas 1-3 z wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.  

W sztuce oprócz aktorów udział brały lalki (kukła i marionetka), które wcielały się w postacie głównych bohaterów. Dzięki takim zabiegom gorzowscy aktorzy pokazali najmłodszym widzom różne techniki pracy na scenie i przekonali ich do aktywnego uczestnictwa we wspólnym tworzeniu zakończenia bajki. Po spektaklu dwie klasy zostały z aktorami na scenie, biorąc udział w warsztatach teatralnych i odgrywając scenki jako profesjonalni aktorzy. - Umożliwienie bezpłatnego obejrzenia spektaklu jest dla wielu z tych młodych widzów jedyną okazją do zobaczenia występu aktorów na żywo – mówi reżyser sztuki Cezary Żołyński.

(fot. Mirosław Sztogryn)