Słonecznie 18°C

Galeria - Polsko - Niemiecki Piknik Sportowo - Przyrodniczy

Polsko - Niemiecki Piknik Sportowo - Przyrodniczy

Polsko – niemiecki piknik sportowo- przyrodniczy.               

14 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie odbył się Polsko Niemiecki Piknik Przyrodniczo-Sportowo-Rekreacyjny. Dzieci z Dąbroszyna gościły przyjaciół z Buckow z Parku Szwajcaria Marchijska . Spotkane rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, następnie odbył się bieg z mapą na orientację. Pięć „międzynarodowych” grup, po ośmiu uczestników, miało do wykonania w ciekawych przyrodniczo miejscach szereg zadań, np: gra z mapą – „Sto Pól”,   puzzle oraz zadania związane z zabytkami (pomnik Viktorii, krypta, świątynia Cecylii, obelisk księcia Henryka, głaz narzutowy). Po wykonaniu tych zadań na placu przed szkołą, czekało rozpalone ognisko, na którym dzieci wraz z uczniami piekły kiełbaski, ziemniaki, jabłka, gruszki i chleb. - Po posiłku przystąpiliśmy do rozgrywek sportowych na sali gimnastycznej. Zabawy miały przybliżyć wszystkim uczestnikom konkurencje sportów zimowych - relacjonuje Irena Fabiańczuk, jedna z organizatorek Pikniku. Po sportowych zmaganiach uczestnicy wzmocnili się ciastem i herbatką. Kolejnym punktem sobotniego pikniku było wykonanie wspólnej dla każdej z grup widokówki z Dąbroszyna.

Żegnając się z gośćmi z Buckow, uczniowie i nauczyciele z Dąbroszyna obiecali sobie znowu się spotkać, aby kontynuować zmagania przyrodniczo - sportowe. Okazało się również, że na koniec spotkania tłumacz polsko - niemiecki miał niewiele pracy, bo dzieci świetnie się ze sobą porozumiewały, a nawet umawiały na wspólne wędkowanie.

          Poczęstunek przygotowali, jak zawsze niezawodni rodzice dzieci biorących udział w pikniku, za co grono pedagogiczne serdecznie dziękuje. Całą pracę związaną z organizacją i przeprowadzeniem pikniku  wzięli na siebie: organizator sportu w środowisku wiejskim Roman Miciak, nauczyciele: Anna Brodnicka, Irena Fabjańczuk i Jacek Piwkowski, oraz opiekun świetlicy wiejskiej Monika Pałczyńska.