Słonecznie 18°C

Galeria - Piłkarski Turniej Halowy o Puchar Burmistrza

Piłkarski Turniej Halowy o Puchar Burmistrza

 

W sobotę 21 listopada 2015r., w hali przy witnickim gimnazjum, został rozegrany tradycyjny turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Witnica.

Już od 14 lat zespoły reprezentujące kluby naszej gminy spotykają się na wspólnych rozgrywkach. Od kilku lat grają drużyny do lat 23. I choć zawsze faworytem są czwartoligowi Czarni, co jakiś czas zdarzają się niespodzianki. Tak było przed rokiem, kiedy to po puchar sięgnął Spartan Sosny.

Tym razem faworyt nie zawiódł. Ekipa oparta na zawodnikach występujących w IV lidze wygrała wszystkie spotkania. Decydujący, ostatni mecz ze Spartanem, zakończył się wynikiem 4:0. Do tego pojedynku obydwie drużyny miały na swoim koncie komplety zwycięstw.

W turnieju zagrało 6 zespołów. Nie dojechali wszyscy zawodnicy KS Nowiny Wielkie i KS Białcz i te kluby, z powodu kłopotów kadrowych, wystawiły wspólną drużynę. W wolne miejsce, aby zachować rozpisany wcześniej program meczów, dodatkową ekipę wystawili Czarni Browar.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne, które trafiły do zawodników triumfatora. Jan Żyrów zachował czyste konto we wszystkich meczach i został najlepszym bramkarzem, a Bartosz Werbski, zdobywca 6 goli, najlepszym strzelcem.

Wszystkie kluby otrzymały sprzęt sportowy (komplety getrów), puchary i dyplomy, a zawodnicy mogli posilić się pizzą z witnickiej Pizzerii No.1.

 

WYNIKI: KS Nowiny Wielkie – Zew Dąbroszyn 2:0, Czarni Browar Witnica I – Czarni Browar Witnica II 2:0, Spartan Sosny – Czarni Browar Witnica III 3:0, Dąbroszyn – Witnica I 0:4, Nowiny Wielkie – Sosny 0:3, Witnica II – Witnica III 1:3, Dąbroszyn – Sosny 0:1, Witnica I – Witnica III 7:0, Nowiny Wielkie – Witnica II 3:1, Dąbroszyn – Witnica III 0:2, Witnica II – Sosny 2:4, Nowiny Wielkie – Witnica I 0:3, Dąbroszyn – Witnica I 1:1, Nowiny Wielkie – Witnica III 0:2, Witnica I – Sosny 4:0.

 

KOŃCOWA TABELA:

1. Czarni Browar Witnica I

15

20:0

2. Spartan Sosny

12

11:6

3. Czarni Browar Witnica III

9

7:11

4. KS Nowiny Wielkie / KS Białcz

6

5:9

5. Czarni Browar Witnica II

1

5:13

6. Zew Dąbroszyn

1

1:10