Słonecznie 18°C

Galeria - WAKACJE 2012 PO HARCERSKU

WAKACJE 2012 PO HARCERSKU

W 2012 roku, 1 Witnicka Drużyna Harcerska i Zuchowa „WICINA” wybrała się na harcerski obóz do Łukęcina.

Pojechaliśmy tam prawie 40 osobową ekipą zabierając nawet najmłodsze zuchy
a jednocześnie pozwalając rodzicom na odpoczynek i relaks. Obóz zorganizowany był przez Hufiec Gorzów jednakże mieliśmy swój program, autokar, kadrę oraz wszystkie potrzebne materiały programowe co w dużym stopniu zminimalizowało koszty. Przez tydzień bawiliśmy się w Indian urządzając podchody, gry i zabawy oraz poznając różnego rodzaju muzykę i obrzędy indiańskie. Nie zapominaliśmy również o obrzędach i zwyczajach harcerskich. Wielu z nas zdobyło kolejne sprawności i podsumowało próby na stopnie harcerskie. Najstarsze zuchy pożegnały gromadę zuchową i zostały uroczyście przekazane do drużyny harcerskiej. Choć chwila ta była bardzo uroczysta i radosna nie obyło się bez łez i wzruszeń. Na zakończenie każdy mógł zabrać ze sobą troszeczkę wspomnień i zamknąć je w maleńkiej buteleczce własnoręcznie ozdobionej.
Dla niejednego z nas obóz był wielkim przeżyciem. Większość po raz pierwszy mieszkała w prawdziwych harcerskich namiotach i spała na rozklekotanych kanadyjkach. Niejednokrotnie musieliśmy wykazać się odwagą spacerując w nocy po lesie lub pełniąc nocną wartę, aby inni mogli spać bezpiecznie. Jednym słowem obóz był świetny i wszyscy dzielnie się spisali.
Do uświetnienia, wzmocnienia wrażeń, przeżyć a dla niektórych umożliwienie tych wrażeń przyczynił się również Burmistrz naszego miasta, któremu z całego serca chcemy podziękować
za finansowe wsparcie. Oprócz dofinansowania obozu dzieciom, które z przyczyn materialnych
nie mogłyby pojechać, zakupiliśmy dla wszystkich koszulki z logiem drużyny (nawet dla osób, które nie jechały na obóz). Koszulki takie traktowane są jak mundur i ujednolicają wygląd całej drużyny.
Za dotychczasowe wsparcie i udzielaną pomoc zawsze kiedy jest potrzebna chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Burmistrzowi oraz całej Radzie Miasta i Gminy Witnica.
 

Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj”
Drużynowa 1WDHiZ „WICINA”
phm Anna Więcławska