Słonecznie 18°C

Galeria - Trening Przyjażni

Trening Przyjażni

Około 30 aikidoków z Witnicy, Kostrzyna, Gubina, Krosna Odrzańskiego i Goleniowa wzięło udział w Treningu Przyjaźni – cyklicznej imprezie zainicjowanej przez witnicką sekcję aikido.

Klub Aikido Renshu ma dwie sekcje – witnicką i kostrzyńską. Obie sekcje umówiły się z zaprzyjaźnionymi klubami z Gubina, Krosna Odrzańskiego i Goleniowa na wspólne treningi. Wszystkie pięć grup łączy ten sam sensei (nauczyciel) – Bogdan Strachowski, jeden z najdłużej ćwiczących instruktorów aikido w Polsce (tą sztuką walki zajmuje się od 37 lat!) Poprowadził on sobotnie zajęcia w Kostrzynie. Zajęcia były zaskakujące, bo sensei pokazał niewiele technik, za to zorganizował mnóstwo ciekawych gier i zabaw siłowych dla dzieci. Mali witniczanie doskonale sobie radzili z ćwiczeniami i mieli przy tym świetną zabawę. Odbyła się też ceremonia wręczenia certyfikatów egzaminacyjnych na stopnie uczniowskie. Certyfikat zdanego egzaminu na żółty pas (5 kyu) odebrał Bartosz Konopka z Kamienia Małego.

Następny Trening Przyjaźni odbędzie się w Gubinie i witnicka sekcja aikido już się tam szykuje. Natomiast dzieci chętne do rozpoczęcia treningów w Klubie Aikido Renshu mogą przyjść na treningi we wtorki i czwartki o godz. 18.00 do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbywają się zajęcia. Zapraszamy!

(fot. Mirosław Sztogryn)