Słonecznie 18°C

Galeria - Dni Talentów '2015

Dni Talentów '2015

Tańczyli, biegali w rynsztunku wojskowym, śpiewali, reanimowali i wykonywali eksperymenty chemiczne. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych już po raz piąty przygotowali Dni Talentów.

Na przełomie listopada i grudnia w Zespole Szkół Samorządowych odbywają się Dni Talentów, które wpisały się na stałe w program dydaktyczno-wychowawczy szkoły. Obecna, już piąta edycja tej imprezy miała miejsce od 1 do 2 grudnia. Patronat nad tegorocznymi Dniami Talentów objął Burmistrz Dariusz Jaworski.
Celem organizacji takiego przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań uczniów, a przede wszystkim wyeksponowanie talentów i umiejętności na forum szkoły. - Jako pedagodzy na co dzień obserwujemy i oceniamy naszych podopiecznych głównie z perspektywy nauczanego przez nas przedmiotu. Natomiast podczas tych dwu dni zauważamy, że dany uczeń potrafi grać na instrumencie, świetnie piecze, rysuje, tańczy, fotografuje i rzeźbi – mówi Adrian Wośkowiak, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych.
Przez dwa dni uczniowie pod okiem instruktorów pracowali w grupach tematycznych. W bieżącym roku szkolnym była grupa taneczna pod kierunkiem Marka Kobylańskiego i Michała Zakryszko, doświadczenia z fizyki i chemii były prowadzone pod fachową opieką Jana Janowicza i Iwony Pacynko. Cukiernicy pracowali w Środowiskowym Domu Samopomocy w Witnicy, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim i Kole Gospodyń w Dąbroszynie. Kartki świąteczne były wykonane we współpracy z WTZ w Kamieniu Wielkim, DPS Kamień Wielki i ŚDS w Witnicy. Natomiast zajęcia z rzeźby odbywały się w WTZ w Kamieniu Wielkim. Grupa wokalno-instrumentalna ćwiczyła pod kierunkiem Mirosława Wąsowicza z Miejskiego Domu Kultury w Witnicy. Zumbę poprowadziła Marlena Dzikowska, zajęcia z ratownictwa medycznego prowadzili uczniowie klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego Michał Mikisz i Adrian Kryszczak, rysunek klasyczny wykonany był pod okiem uczennic z Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim, studio wizażu wykonywało prace we współpracy z Rozalią Koszelą, grupą fotograficzną opiekował się Andrzej Olędzki, natomiast nad grupą militarną pieczę sprawowała absolwentka ZSS Milena Krajewska.
Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy w imieniu uczniów i rodziców składa podziękowania wszystkim instruktorom i instytucjom, które wyraziły wolę współpracy. Szczególne podziękowania kieruje do Wioletty Kępiszak, która była odpowiedzialna za całą organizację tegorocznych Dni Talentów. Nauczyciele, którzy współpracowali w przygotowaniach to Michał Zakryszko, Mariusz Mężyński, Agnieszka Cwojdzińska i Marek Kobylański. - Tegoroczna edycja Dni Talentów nie mogłaby się odbyć bez środków finansowych, które były niezbędne do zakupu materiałów, produktów żywnościowych, wynagrodzenia instruktorów i transportu uczniów. - W związku z tym kieruję podziękowania do Burmistrza Dariusza Jaworskiego, do Starosty Małgorzaty Domagały, do Przewodniczącej Rady Rodziców Beaty Bonder oraz do Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Witnicy, Bernarda Hołubowskiego.

Filmik z Dni Talentów można obejrzeć na gminnym kanale You Tube pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=sADtzSA30pA&feature=share. Natomiast poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z podsumowania Dni.

(fot. Mirosław Sztogryn)