Słonecznie 18°C

Galeria - Wizyta w partnerskiej Gminie Mosina

Wizyta w partnerskiej Gminie Mosina

- Chcemy podtrzymać partnerską współpracę z Witnicą - mówi Burmistrz Mosiny. Zaprzyjaźniona Gmina zaprosiła Burmistrza Dariusza Jaworskiego do wizyty w rocznicę podpisania umowy partnerskiej.

Z okazji rocznicy podpisania umowy partnerskiej Gminy Witnica z Gminą Mosina, do miasta w Wielkopolsce pojechała sześcioosobowa delegacja naszej Gminy - Burmistrz Dariusz Jaworski, Wiceburmistrz Przemysław Jocz, sołtys Mosiny Magdalena Kacprzak, specjalista ds. obrony cywilnej Marek Łopatka, specjalista ds. promocji Artur Rosiak i Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pundyk. 

Partnerska współpraca z Gminą Mosina zaczęła się od zaproszenia mieszkańców wszystkich Mosin w Polsce do wspólnego świętowania kilka lat temu. Akurat w naszej gminie jest taka wieś. Wkrótce władze ,,dużej'' Mosiny zawitały do Witnicy, witniczanie pojechali na mosińskie imprezy, a strażacy z Wielkopolski przygotowali pokaz ratowniczy przy Regionalnym Centrum Ratownictwa. Po wyborach nowe władze obu gmin uznały, że warto odnowić współpracę.

Wiceburmistrz Mosiny Przemysław Mielech i Sekretarz Gminy Julia Olejniczak - Kowalska pokazali witnickiej delegacji nowe skrzydło szkoły podstawowej w Krośnie oraz przyszkolne boisko Orlik, Miejski Dom Kultury, Galerię Mosińską i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Obie strony umówiły się na współpracę kulturalną, sportową i oświatową. Szkoły z terenu naszej gminy chcą zapraszać mosińskie dzieci na obozy wakacyjne w Pogorzelicy, a Mosina chce się odwdzięczyć obozami harcerskimi w… Lubniewicach. Wspólne przedsięwzięcia kulturalne zaplanują też MDK w Witnicy i MDK w Mosinie. Ośrodek Sportu i Rekreacji chce zaś nawiązać współpracę z klubami sportowymi i koordynatorem sportu w Witnicy. Obie gminy będą też zapraszać na występy zespoły śpiewacze i drużyny sportowe z gminy partnerskiej. Podtrzymana będzie współpraca jednostek strażackich. Współpracę nawiążą też oba Urzędy Miasta i Gminy poprzez Panie Sekretarz obu instytucji i kierowników wydziałów, aby móc wymieniać się doświadczeniami w pracy samorządów. Na początku roku poszczególne instytucje z obu gmin nawiążą bliższy kontakt, aby ustalić zasady współpracy i pomysły na 2016 rok.

(fot. GCI Mosina)