Słonecznie 18°C

Galeria - Jasełka w Regionalnym Centrum Ratownictwa

Jasełka w Regionalnym Centrum Ratownictwa

Sala RCR pękała w szwach podczas Jasełek, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Witnicy. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny.

W tradycje Szkoły Podstawowej w Witnicy wpisało się już organizowanie przedstawień bożonarodzeniowych, popularnie nazywanych ,,jasełkami". Do roku ubiegłego takie spotkania przedświąteczne organizowane były w murach szkoły, a w tym roku nauczyciele postanowili pokazać dokonania utalentowanych dzieci szerszej publiczności. Z pomysłem zorganizowania imprezy w witnickim RCR wyszła Rada Rodziców. Każde dziecko zaniosło do domu zaproszenie i ... najbliżsi nie zawiedli swoich latorośli.

W środę 16 grudnia na imprezę przyszli tłumnie: mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie i ... jeszcze wielu wielu innych z rodziny i znajomych, by obejrzeć swoje dzieci w niecodziennych rolach. Przed przybyłymi zaprezentowali się: grupa przedszkolna, uczniowie z klasy 2b, zespół wokalny, zespół instrumentalny złożony z flażolecistów i „bum-bum rurkarzy” – przedstawicieli klas szóstych i harcerzy. W jednej z kolęd zaprezentowała się też grupa nauczycieli. Z zaproszenia na uroczysty wieczór skorzystali także burmistrz Dariusz Jaworski i wiceburmistrz Przemysław Jocz. Występy odbywały się w sumie od rana, w trzech turach, ale kulminacyjne występy ściągnęły taki tłum widzów, jakiego dawno w RCR nie widziano.

Po występach  można było zrobić ,,zakupy" na jarmarku zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Czego tam nie było: ozdoby świąteczne, stroiki, świeczniki, torby na prezenty, choineczki, bałwanki, cuda, cuda, cuda... Rodzice zorganizowali również kiermasz z ciastami i napojami. Zebrany dochód przeznaczony będzie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Witnicy.
Film z Jasełek można obejrzeć na gminnym kanale You Tube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Cudh3KU-OVk. Poniżej zamieszczamy też kilkanaście zdjęć z imprezy. Natomiast bogatą galerię zdjęć z Jasełek znajdziemy pod linkiem https://www.facebook.com/e.sz.m.sz/media_set?set=a.941087445975294.1073742180.100002221433427&type=3&pnref=story

(fot. Mirosław Sztogryn)