Słonecznie 18°C

Galeria - Jarmark Adwentowy

Jarmark Adwentowy

Ponad 20 wystawców sprzedawało wyroby świąteczne podczas dwudniowego Jarmarku Adwentowego. Zbieraliśmy też słodycze i zabawki dla dzieci z uboższych rodzin.

Jarmark odbywał się w piątek i sobotę 18-19 grudnia na parkingu Regionalnego Centrum Ratownictwa. W białym namiocie halowym rozlokowało się 20 firm, instytucji i osób prywatnych. Do kupienia były m.in. ozdoby i dekoracje świąteczne, stroiki, wianki, biżuteria srebrna i filcowa, rękodzieło orientalne, aniołki, ceramika, rzeźby, obrazy, pierniki, ciasta, sianko, jemiołę, choinki cięte i w doniczkach. Ciekawe były zwłaszcza ozdoby choinkowe robione… na szydełku, a także rękodzieło jadalne. Sprzedawano też pierogi, krokiety, ryby, miody, orzechy, grzyby i wędliny. Nie zabrakło również pysznego jadła, przygotowanego przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbroszyna, Sosen i Białcza. W piątek było zimno, więc na placu stanął koksownik, ale pogoda nie odstraszyła witniczan. Przez oba dni jarmarku atmosferę rozgrzewały też świąteczne przeboje puszczane z głośników. Podczas kiermaszu zbierano zabawki i słodycze dla dzieci z uboższych rodzin. Wszystkie zebrane łakocie i fanty urząd przekazał Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który przygotuje z nich paczki dla najuboższych rodzin.

Krótki filmik z Jarmarku Adwentowego można obejrzeć na gminnym kanale You Tube pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=jQzfUNQumKE.

(fot. Mirosław Sztogryn)