Słonecznie 18°C

Galeria - Dzień Dziadka w Świetlicy w Sosnach

Dzień Dziadka w Świetlicy w Sosnach

Kilkudziesięciu seniorów wzięło udział w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziadka przez dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej. W świetlicy wkrótce kolejna impreza - Dzień Kobiet.

Nowa świetliczanka z Sosen, Monika Pawlak stara się pobudzić do działania mieszkańców sołectwa. W świetlicy był już bal karnawałowy, a ostatnio zorganizowano obchody Dnia Dziadka i Dnia Babci. Dzieci same, własnoręcznie przygotowały zaproszenia dla wszystkich dziadków i babci we wsi i osobiście rozwiozły je do ich domów. Na imprezę przyszło kilkadziesiąt osób. Nie wszyscy mogli dotrzeć, bo są też osoby bardzo wiekowe i schorowane, ale ci, którzy dotarli, byli zadowoleni, a nawet wzruszeni. Dzieci śpiewały piosenki i deklamowały wierszyki, rozdały też małe upominki i laurki. Słodkie upominki seniorom wręczył również Burmistrz Dariusz Jaworski, który brał udział w imprezie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich upiekły ciasta i przygotowały poczęstunek dla gości. Wieczór upłynął w miłej atmosferze.

Organizatorka imprezy już przygotowuje następną, z okazji Dnia Kobiet. - Na razie do świetlicy chodzi mało dzieci, ale powoli jest coraz lepiej. Mamy zajęcia z angielskiego, chcemy zorganizować raz w tygodniu gimnastykę. Był też bal karnawałowy. Zależy mi na tym, żeby zajęcia świetlicy w Sosnach były czymś więcej niż tylko malowaniem i odrabianiem lekcji - mówi Monika Pawlak. Trzymamy kciuki i zapraszamy dzieci na zajęcia do świetlicy.

(fot. Mirosław Sztogryn)