Słonecznie 18°C

Galeria - Złote Gody 2012

Złote Gody 2012

15 par małżeńskich 21 października 2012r. uroczyście święciło Jubileusz Złotych Godów w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy.

Kolejne 4 pary Dostojnych Jubilatów zostały uhonorowane na indywidualnych uroczystościach. Jubileusz Złotych Godów wiąże się z nadaniem Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten jest nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom Polski, na dowód jak wielką wartość stanowi w naszym Państwie małżeństwo, jest jednocześnie nagrodą dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
W tym roku Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni:
1. Janina i Czesław Abramowiczowie z Witnicy
2. Teofila i Karol Babiarzowie z Kamienia Wielkiego
3. Maria i Mieczysław Boguszowie z Witnicy
4. Józefa i Zygmunt Bonderowie z Witnicy
5. Zofia i Tadeusz Buszkiwiczowie z Witnicy
6. Maria i Stanisław Fabijaniakowie z Witnicy
7. Maria i Michał Głąbowie z Witnicy
8. Wiesława i Mieczysław Gradowscy z Witnicy
9. Zofia i Marian Kamińscy z Białcza
10 Maria i Zenon Kmieciowie z Witnicy
11. Zofia i Kazimierz Mroczkowie z Nowin Wielkich
12. Paulina i Marian Nerkowie z Krześniczki
13. Helena i Antoni Pączkowie z Witnicy
14. Gertruda i Franciszek Pejscy z Sosen
15. Stefania i Kazimierz Połascy z Dąbroszyna
16. Irena i Krzysztof Siuciakowie z Witnicy
17. Stefania i Józef Stodolakowie z Nowin Wielkich
18. Władysława i Jerzy Wilkowie z Mościc
19. Marta i Marian Żejmowie z Witnicy.
Uroczystość na cześć Dostojnych Jubilatów przebiegła w ciepłej rodzinnej atmosferze. Małżeństwo jest fundamentem rodziny, dlatego udział rodzin jest istotnym elementem ceremonii wręczenia Medali. Rodzicielstwo i wychowanie dzieci jest priorytetem w życiu rodziny. Udział najbliższych w tak dostojnej dla Jubilatów chwili, jest dla nich utwierdzeniem w przekonaniu, że ich trud rodzicielski zaowocował stworzeniem ciepła rodzinnego gniazda, które zachowuje się w pamięci po ostatnie dni.
Wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Andrzej Zabłocki wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Sikorską. Tradycyjnie już część artystyczną przygotowali pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Witnicy i w wykonaniu młodych artystów, uczestnicy uroczystości wysłuchali wiele pięknych utworów muzycznych. Na koniec oczywiście był toast na cześć Jubilatów i życzenia długich lat w zdrowiu oraz kolejnych pięknych jubileuszy. Pamiątkowe zdjęcia wykonane w czasie uroczystości zasilą kronikę jaka jest prowadzona w Urzędzie Stanu Cywilnego, a która po latach jest skarbem dla następnych pokoleń- zwłaszcza, gdy odnajdują w niej swoich bliskich i znajomych.
Wszystkim Jubilatom przesyłam życzenia – do zobaczenia na obchodach Diamentowych Godów. Bogusława Grobelna kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Witnicy.