Słonecznie 18°C

Galeria - Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z najlepszych

Po raz pierwszy szkoła w Sosnach wygrała międzygminny konkurs ,,Najlepszy z najlepszych’’. Burmistrz Dariusz Jaworski ufundował nagrody dla zwycięzców.

15 kwietnia w III edycji konkursu ,,Najlepszy z Najlepszych’’ w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach zmierzyły się reprezentacje szkół podstawowych z Bogdańca, Dąbroszyna, Kołczyna, Krzeszyc, Nowin Wielkich oraz oczywiście gospodarzy. Konkurs rozegrany został w II rundach  a troje najlepiej punktujących uczniów spotkało się w rozgrywce finałowej. Wystąpiło 12 uczestników. W jury zasiedli Władysław Wróblewski - Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Witnicy, Artur Rosiak - Urząd Miasta i Gminy Witnica, oraz Lidia Kucharska - nauczycielka NSP Sosny. Sekretarzem była Małgorzata Jarzynka a prowadził konkurs Rafał Kruczyk - oboje są nauczycielami NSP Sosny. Do II rundy zakwalifikowało się    9 osób. Stoczyły one pasjonującą walkę o trzy miejsca w finale. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły: Maria Miotek (SP Krzeszyce), Amelia Pawlak (NSP Sosny) i Dominika Picho (SP Kołczyn). Po niesamowitej walce zwycięzcą finału III edycji "NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" została Amelia Pawlak NSP Sosny uzyskując ogółem 50 pkt, drugie miejsce zajęła Maria Miotek - 45 pkt, a trzecie Dominika Picho - 22 pkt. Uczennice radziły sobie z pytaniami, na które nie znali odpowiedzi nawet dorośli, obecni na konkursie.

Wszystkie finalistki w nagrodę otrzymały tablety i etui ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne Dzieduszyc i Sosen,  Burmistrza Miasta i Gminy Witnicy Dariusza Jaworskiego oraz Wójta Gminy Krzeszyce Stanisława Peczkajtisa. Dostały też dyplomy laureatów. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Witnica. i Wójta Gminy Bogdaniec. Drużynowo najlepszy wynik uzyskały uczennice NSP w Sosnach (Amelia Pawlak i Michalina Góralczyk) gromadząc łącznie 61 pkt. Kolejne miejsca zajęły:

2. SP Krzeszyce 53 pkt  (Maria  Miotek, Jakub Jacniacki)

3. SP Kołczyn 29 pkt  (Dominika Picho, Maria Bączkiewicz)

4. SP Nowiny Wielkie  10 pkt   (Stanisław Chraplak, Łukasz Zięba)

5. SP Dąbroszyn 10 pkt   (Adriana Sowinska, Wanessa Kowalewska)

6. SP Bogdaniec 0 pkt  (Marta Bednarek, Zuzanna Gugała)

Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni "NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" ufundowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne Dzieduszyc i Sosen oraz tort w formie dwóch książek z sową wykonany i ufundowany przez Renatę Hoffbauer nauczycielkę PP ,,Sosenki’’, napoje i słodycze dla wszystkich uczestników opiekunów i jury ufundowała Rada Rodziców NSP Sosny.     

(fot. Mirosław Sztogryn)