Słonecznie 18°C

Galeria - Festyn Przedszkolny 2016

Festyn Przedszkolny 2016

W sobotę w Przedszkolu Miejskim "Bajka" już po raz dwunasty odbył się festyn dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodzin. W tym roku również wiele się działo.

Przede wszystkim niespodziankę przygotowali dzieciom rodzice. Zaprezentowali humorystyczną inscenizację utworu "Rzepka", za co otrzymali ogromne brawa (rodzice już zapowiadają kolejne przedstawienie dla dzieci, a nauczyciele czekają z niecierpliwością).  Po występie rodziców, prezentowały się dzieci z grup przedszkolnych. Nie zabrakło oczywiście hymnu przedszkolnego i ekologicznego, piosenek dedykowanych mamom z okazji niedawno obchodzonego Dnia Matki, piosenek o tematyce ekologicznej, układu tanecznego w wykonaniu 4-latków oraz pokazu mody ekologicznej. Podczas festynu zostały wręczone nagrody za konkursy organizowane w ostatnim czasie oraz dla najaktywniejszych zbieraczy makulatury i baterii. Wręczona została również symboliczna paczka dla przedstawicieli witnickiego przytuliska dla zwierząt (reszta darów została zawieziona bezpośrednio na teren przytuliska).

Po części artystycznej można było obejrzeć pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu strażaków z OSP w Witnicy. Po pokazie prowadząca - przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Waśków zaprosiła wszystkich do odwiedzenia stoisk, gdzie można było m.in. pomalować sobie twarz, wpisać się do kroniki przedszkolnej, wziąć udział w plenerze malarskim, sprawdzić swoją wiedzę i rozwiązywać zagadki ekologiczne, spróbować zdrowej żywności (ziaren, owoców świeżych i suszonych), sprawdzić swoje ciśnienie, zakupić na stoisku Rady Rodziców ciasto domowe, kawę, kiełbaski z grilla czy też pajdę chleba z domowej roboty smalcem i ogórkiem. Swoje stoisko mieli również strażacy (gdzie uczyli udzielania pierwszej pomocy), policjanci (którzy instruowali o bezpieczeństwie na drodze), motocykliści z klubu Village Riders (którzy przewozili dzieci motocyklami), sportowcy z klubu K.O. Żak z Gorzowa (którzy pokazali dzieciom jak się bronić). Wielką popularnością cieszył się też dmuchany zamek oraz stoisko sportowe, gdzie dzieci mogły bardzo aktywnie spędzić czas.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witnicy składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji festynu: pracownikom przedszkola (a szczególnie głównym organizatorkom p. Grażynie, p. Kasi oraz p. Dorocie), Radzie Rodziców z panią przewodniczącą p. Dorotą Waśków na czele, młodzieży z Zespołu Szkół Samorządowych za zajęcie się stoiskiem sportowym, p. Bogusi Winkel i dzieciom z kółka przyrodniczego z SP Witnica za przygotowanie zagadek ekologicznych, a także klubowi motocyklowemu Village Riders, Policji, Strażakom, Browarowi Witnica, Zespołowi Szkół Samorządowych i klubowi K.O. Żak z Gorzowa.

(fot. Mirosław Sztogryn)