Słonecznie 18°C

Galeria - Zakończenie roku akademickiego UTW

Zakończenie roku akademickiego UTW

Ponad pół tysiąca osób brało udział w wojewódzkim zakończeniu roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Dopisała pogoda, a seniorzy pokazali, że potrafią się bawić.

Pod patronatem Burmistrza Dariusza Jaworskiego odbyło się wczoraj zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego województwa, szczególnie z północnej jego części. Zjawili się studenci UTW z Gorzowa, Zielonej Góry, Strzelec Krajeńskich, Witnicy, Sulęcina i innych miast. Patronat nad imprezą objęło również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Oprócz członków UTW, w imprezie wzięli udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin naszego województwa oraz parlamentarzyści.

Przy pięknej pogodzie na stadionie Miejskim w Witnicy Uniwersytety przedstawiały swoje programy artystyczne (było nawet słynne baletowe ,,Jezioro łabędzie''!), seniorzy - studenci śpiewali, tańczyli i pokazywali swoje umiejętności. Imprezie towarzyszyła wystawa plenerowa prac członków UTW. Browar Witnica zapewnił pyszne piwo, a karczma ,,Piwosz'' - catering. Konferansjerem był Wojciech Kuska z TVP. Było też mnóstwo gier, konkursów i zabaw, w których uczestnicy ochoczo brali udział. Wspólnie tańczono też zumbę, a hitem był odtańczony przez kilkaset osób ,,Grek Zorba''. Burmistrz Dariusz Jaworski dał się porwać witnickim seniorom i odtańczył ,,Zorbę'' wspólnie z nimi. Grał też zespół z MDK, a impreza zakończyła się dyskoteką i zabawą integracyjną. W zakończeniu roku akademickiego wzięło udział ponad pół tysiąca osób.

(fot. Mirosław Sztogryn)