Słonecznie 18°C

Galeria - I Witnicka Masa Rowerowa

I Witnicka Masa Rowerowa

I Witnicka Masa Rowerowa pod hasłem ,,3R dla Sebastiana Krawczyńskiego’’  zgromadziła ponad 300 rowerzystów w różnym wieku. Udało się zebrać ponad 9 400 zł. Brawo witniczanie!

W niedzielę na Stadionie Miejskim w Witnicy i rowerowych trasach gminy odbyła się I Witnicka Masa Rowerowa. Uczestnicy będą mogli ruszyć na jedną z trzech tras, a dochód z wpisowego przeznaczony był na leczenie i rehabilitację chorego mieszkańca naszej gminy, Sebastiana Krawczyńskiego. – Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Spodziewaliśmy się 150, góra 200 osób. Przyszło ponad 300 ludzi! – mówi Artur Stojanowski, który wspólnie z Danutą Szybińską – Juszczuk, Błażejem Szmekiem, Marzeną Kozakiewicz i dużą grupą społeczników zorganizowali tę imprezę. Trasami I Witnickiej Masy Rowerowej jechali mieszkańcy naszej gminy, od kilkuletnich dzieci, jadących w przyczepkach ciągnionych przez rodziców, po osoby powyżej 70. roku życia.  Trasa rodzinna liczyła 5 km, trasa relaksacyjna miała 12 km, a trasa rekreacyjna - 25 km. Nawet jednak najdłuższy dystans był niestraszny dla uczestników, np. dla Urszuli i Krzysztofa Grzywnów, którzy przyjechali 20 km z Dębna, aby wystartować na najdłuższej trasie Masy. Oprócz rowerzystów na trasę nordic walking wyszli też kijkarze i biegacze. Imprezie towarzyszył piknik na stadionie z meczem piłkarskim, nauką reanimacji na fantomach, paintballem, przejażdżkami na motocyklach oraz kiełbaskami z grilla i pysznym witnickim podpiwkiem. W trakcie imprezy prowadzono zbiórkę do puszek. W sumie I Witnicka Masa Rowerowa przyniosła 9405 zł. - Dla wszystkich, którzy wzięli udział w Masie, najeżą się jedne wielkie dzięki. Przybyła was naprawdę prawdziwa masa, Witnicka Masa Rowerowa. Przyjechaliście nie tylko, żeby miło spędzić czas i podsumować sezon rowerowy, ale przede wszystkim przyjechaliście na swoich welocypedach, żeby pomóc Sebastianowi – mówi Artur Stojanowski.
Akcję wspierał Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, Browar Witnica, Miejski Dom Kultury, MKS Czarni – Browar Witnica, Karczma Piwosz, ośrodek wczasowy ,,Kwieciste Wzgórze’’ w Lubniewicach i firma PHU Eviala z Gorzowa, dystrybutor rowerów Scott oraz OSP  Witnica i witnicki Komisariat Policji. Obsługa rajdu pracowała w ramach wolontariatu, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Sebastiana Krawczyńskiego. Chorego mieszkańca naszej Gminy można wesprzeć także poprzez Fundację Spełnionych Marzeń - wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto 29 1050 1025 1000 0022 7611 6304 - i tytułem wpłaty dopisać: Sebastian Krawczyński.

(fot. Mirosław Sztogryn)