Słonecznie 18°C

Galeria - Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

Były dyplomy, medale i wielki ołówek. Jak co roku w Przedszkolu Miejskim ,,Bajka’’ w Witnicy odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Zawsze pod koniec  października wszystkie nowe przedszkolaki stają przed pierwszym ważnym dla nich zadaniem – uczestniczą w pasowaniu na przedszkolaka. Data jest nieprzypadkowa, bo kończy ona okres adaptacji dziecka, który rozpoczyna się już w czerwcu. 

26 października 3 grupy przedszkolaków, które od września rozpoczęły przedszkolną przygodę, uroczyście zostały przyjęte w poczet przedszkolaków. W pasowaniu udział wzięły 2 grupy  3-latków („Krasnoludki” i „Elfy”) oraz grupa 4-5-latków - „Muchomorki” .   Dzieci zaprezentowały programy artystyczne przygotowane przez wychowawców, po czym złożyły przyrzeczenia przedszkolaków a następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

W uroczystości wzięła udział Sekretarz Gminy Sylwia Ławniczak  – Karbowiak, a pasowania ogromnym ołówkiem dokonały kierownik wydziału kultury, oświaty i sportu Katarzyna Domarecka i Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Maria Pietrzak – Kumor. Także rodzice przedszkolaków bardzo aktywnie włączyli się w organizację, a zwłaszcza w przygotowanie poczęstunku podczas spotkania. Wychowawcy pragną podziękować wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji uroczystości.

(fot. Mirosław Sztogryn)