Słonecznie 18°C

Galeria - Wigilia Miejska i Jarmark Adwentowy

Wigilia Miejska i Jarmark Adwentowy

Setki mieszkańców Gminy odwiedziło sobotni Jarmark Adwentowy na deptaku miejskim w Witnicy. W niedzielę natomiast w tym samym miejscu odbyła się   Wigilia Miejska.

Wystawców Jarmarku było tak wielu, że zajęli niemal cały deptak. Sprzedawano ozdoby i dekoracje świąteczne, stroiki, wianki, biżuterię srebrną i z filcu, rękodzieło orientalne, aniołki, ceramikę, rzeźby, obrazy, pierogi, krokiety, miody, orzechy, wędliny, rękodzieło jadalne, pierniki, ciastka, sianko, jemiołę, wyroby z wikliny oraz choinki cięte i w doniczkach. Największym wzięciem cieszyły się stroiki i ozdoby choinkowe. Nie zabrakło także pysznego jadła, przygotowanego przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy spotkali się natomiast na Miejskiej Wigilii. Każdy każdemu mógł złożyć życzenia oraz kolędować wspólnie z chórem Cantores. Koła gospodyń wiejskich i restauracja ,,Piwosz’’ przygotowały świąteczne potrawy. Dzieci z Miejskiego Domu Kultury przedstawiły jasełka. Do wspólnego łamania się opłatkiem zaprosili Burmistrz Dariusz Jaworski i ks. Proboszcz Ryszard Tomczak. Podczas wigilijnego spotkania zbieraliśmy też słodycze i datki dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

(fot. Mirosław Sztogryn)