Słonecznie 18°C

Galeria - Wędkarskie mistrzostwa na stawie miejskim

Wędkarskie mistrzostwa na stawie miejskim

Wielkim sukcesem zakończyły się mistrzostwa wędkarskie na stawie w Witnicy. Do zawodów stanęła rekordowa liczba wędkarzy, a najlepszy złowił aż 15 kilo ryb!

Wędkarze są zgodni - pomysł zarybienia stawu miejskiego był strzałem w dziesiątkę i w 2-3 lata staw stanie się znakomitym łowiskiem. Pierwsze zawody wędkarskie rozegrane po zarybieniach potwierdziły to. Do mistrzostw koła PZW nr 1 w Witnicy zgłosiła się rekordowa liczba 50 zawodników. Na stawie zabrakło stanowisk i komisja sędziowska musiała wytyczyć łowiska nawet przy metalowych barierkach.

Ryby brały wyśmienicie. Łowiono głównie karpie i płocie. Najlepsi łowili po ponad 3 kilogramów ryb, a junior Dawid Borkowski wyłowił aż 15 kg ryb! Największą rybą zawodów był dwukilogramowy karp złowiony przez Władysława Mudreckiego. Niemal każdy miał coś w siatce. Zawody skupiły też uwagę wielu widzów, którzy kibicowali zawodnikom i głośno komentowali każdy hol większej ryby.

Mistrzem koła PZW w Witnicy został Władysław Mudrecki (6880 g.) drugi był Krzysztof Błażek (3600 g.), a trzeci Jan Mudrecki (3530 .) Mistrzem wśród juniorów został Dawid Borkowski (15180 g.) przed Marcelem Gruntowskim (11140 g.) i Krzysztofem Wujko (1180 g.). Po zważeniu wszystkie ryby zostały ostrożnie wpuszczone z powrotem do wody. Najlepszym wręczono puchary i nagrody. Zwycięzcy będą reprezentować Witnicę na mistrzostwach okręgu gorzowskiego. Po zawodach witniccy wędkarze spotkali się przy grillu w amfiteatrze obok stawu. Poniżej zamieszczamy fotogalerię z tego wydarzenia.

(fot. Mirosław Sztogryn)