Słonecznie 18°C

Galeria - Dni Talentów 2017

Dni Talentów 2017

Wrestling, kontrolowane wybuchy ognia, horror nakręcony nocą w szkole – te i inne rzeczy zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w ramach Dni Talentów. Impreza była bardzo udana, młodzież chce ją kontynuować.

We wtorek i środę w Zespole Szkół Samorządowych odbywały się już po raz siódmy Dni Talentów. Uczniowie mogli zapisać się do poszczególnych grup tematycznych. Przez dwa dni odbywały się w nich zajęcia, a na koniec wszystkie grupy zademonstrowały efekty swojej pracy. Najbardziej efektowny był pokaz amerykańskiego wrestlingu, zaprezentowany przez grupę przygotowywaną przez Michała Zakryszko. Zapaśnicy wykonywali efektowne układy, imitujące walkę na śmierć i życie. Działały też trzy grupy kulinarne, prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego, Kamienia Wielkiego i Nowin Wielkich. Oddelegowany do zajęć instruktor Zakładu Karnego w Gorzowie, Piotr Melinis poprowadził zajęcia teatralne – uczniowie pod jego okiem przygotowali pantomimę edukacyjną o szkodliwości dopalaczy. Sebastian Karlik z MDK szkolił uczniów w tańcu, a Lucyna Królicka w szkicach ołówkiem. Agnieszka Cwojdzińska poprowadziła zajęcia grupy grafików komputerowych, Małgorzata Tyborska uczyła uczennice makijażu i fryzur, a Joanna Mazurkiewicz i Marta Margol przygotowały z uczniami wiele widowiskowych doświadczeń chemicznych i fizycznych. W Warsztatach Terapii Zajęciowej DPS w Kamieniu Małym grupa uczniów ćwiczyła decoupage, przygotowując kartki świąteczne i bombki. Grupa filmowa nakręciła zaś horror, a poszczególne sceny były nagrywane nocą w szkole. Nad całością Dni czuwało troje nauczycieli: Mariusz Mężyński, Wioleta Kępiszak i Bartłomiej Górecki.

Imprezę sfinansowała głównie gmina – Burmistrz zdecydował o pokryciu połowy kosztów Dni Talentów. Swoją cegiełkę dołożył też sponsor – witnicki oddział GBS Banku, a także Rada Rodziców i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy i chcą, aby w przyszłym roku szkoła znów zorganizowała Dni Talentów.

(fot. Mirosław Sztogryn)