Słonecznie 18°C

Galeria - Złote Gody 2013

Złote Gody 2013

W 2013 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 13 parom naszej Gminy Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W nagrodę za 50 lat pożycia w jednym związku małżeńskim medale otrzymały następujące pary:
Monika i Edmund Bullerowie z Witnicy
Krystyna i Michał Czeleniowie z Dąbroszyna
Leokadia i Henryk Jelonkowie z Kamienia Małego
Anna i Józef Komarniccy z Witnicy
Ludwika i Józef Komodzińscy z Białczyka
Helena i Stanisław Kozłowscy z Mosiny
Bożena i Edward Mazurowie z Witnicy
Wilhelmina i Józef Mielcowie z Witnicy
Maria i Stanisław Pulkowscy z Białcza
Maria i Wiesław Rakowscy z Nowin Wielkich
Irena i Wilhelm Sztogrynowie z Witnicy
Antonina i Franciszek Wierzbiccy z Witnicy
Wiktoria i Konrad Ziółkowscy z Witnicy.
Jubileusz 50 lecia jest szczególny pośród wszystkich innych jubileuszy jakie małżonkowie obchodzą. Jest okazją do radości, do spotkań w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół, dodatkowo jest okazją do uhonorowania Dostojnych Jubilatów Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Małżonkowie za swoją wytrwałość w realizacji przysięgi małżeńskiej, za wierność i ciężką pracę na rzecz rodziny oprócz medali otrzymali od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego list gratulacyjny, w którym Prezydent przekazuje każdej parze małżonków gratulacje, podziękowania i życzenia wielu jeszcze lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia.

17 listopada 2013r. w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa na uroczystości zorganizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego burmistrz Miasta i Gminy Witnica Andrzej Zabłocki wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej w Witnicy Krystyną Sikorską wręczyli medale dla 10 par małżeńskich.
Tradycyjnie na tej pięknej uroczystości zabrzmiał marsz Mendelsona, który zawsze kojarzy się z uroczystościami poświęconymi małżeństwu. Jubilaci mieli okazję zobaczyć swoje wizerunki z czasów młodości, gdy przyrzekali sobie miłość i wierność na zawsze. Goście, którzy licznie przybyli, aby wspólnie przeżyć z jubilatami ich święto na toast donośnie zaśpiewali 100 lat, a młodzi artyści zgromadzeni przy Miejskim Domu Kultury dali wspaniały popis w występie artystycznym, za który zebrali ogromne brawa.
Można powiedzieć, że trzynaście par na całą gminę to wybrańcy losu. Los dał tym parom szansę na przeżycie tak pięknego jubileuszu, ale „kowalem swego szczęścia każdy bywa sam” więc jest to ogromna zasługa Szanownych Jubilatów, że nie zmarnowali szansy jaką obdarzył ich los.
Życzę wszystkim małżonkom dalszych lat w zdrowiu, pogody ducha i dalszego bycia razem.
Bogusława Grobelna