Słonecznie 18°C

Galeria - Akcja krwiodawstwa w Koperniku 07-12-2013 r.

Akcja krwiodawstwa w Koperniku 07-12-2013 r.

Dzięki szerokiej reklamie na stronach internetowych, Facebooku oraz na plakatach przygotowanych przez uczniów Technikum Informatycznego w tegorocznej akcji krwiodawstwa uczestniczyło 40 osób, a 38 z nich mogło oddać krew, której zebrano 17,1 litra. Dwie osoby nie zakwalifikowały się do donacji ze względu na niski poziom hemoglobiny i ograniczenia terminowe, gdyż mężczyźni mogą  być krwiodawcami co 2 miesiące, a kobiety co trzy.

Jak zwykle liczny udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół, a wiadomo nam, że część z tych ostatnich systematycznie oddaje krew na swoich uczelniach. Także wśród witniczan  mamy stałych sympatyków (z zastępcą dyrektora K. Kracem na czele), w tym roku dołączyli do nich pracownicy Urzędu Miasta. Bardzo wychowawczym był fakt, że część z krwiodawców-rodziców przyprowadziła na akcję do szkoły swoje dzieci, a osobisty przykład jest najlepszym sposobem na rozpropagowanie szczytnej i pożytecznej idei pomocy innym przez uczestnictwo w oddawaniu krwi.

Wszystkim uczestnikom w imieniu organizatorów dziękuje B. Targońska i W. Kępiszak, które zapraszają na kolejną Akcję Krwiodawstwa  wiosną 2014 roku.