Słonecznie 18°C

Galeria - PODSUMOWANIE AKCJI KRWIODAWSTWA WIOSNA 2014r

PODSUMOWANIE AKCJI KRWIODAWSTWA WIOSNA 2014r

12 kwietnia 2014 roku  w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Witnicy od godziny 9.00 do 12.00 po raz kolejny w tym roku szkolnym odbyła się akcja krwiodawstwa. Przebiegła pod hasłem „Podziel się kroplą krwi”, a mieszkańcy mogli dowiedzieć się o niej ze stron internetowych Urzędu Miasta i Gminy Witnica, Zespołu Szkół oraz Facebooka, a także z telebimu obok RCR. Dodajmy, że logo akcji zaprojektowali uczniowie klasy II LO.

Cennym darem krwi podzielili się pełnoletni uczniowie naszej szkoły (6 darczyńców), i 11 jej absolwentów, którym ideę krwiodawstwa zaszczepiono podczas pierwszych akcji. Z pomocą pospieszyli także Ci, którzy skończyli szkołę niedawno (obecnie studenci oddający systematycznie krew w innych miastach). Nie zabrakło sympatyków Akcji Krwiodawstwa: nauczycieli, pracowników szkoły, urzędu miasta i gminy oraz rodziców. Mieszkańcy Witnicy, uczestniczący w donacji, podkreślali w rozmowach celowość i praktyczność akcji (nie muszą jechać specjalnie do stacji krwiodawstwa w Gorzowie Wlkp.) W sumie w tegorocznej akcji wzięło udział 40 osób, z czego 35 mogło oddać krew.

Przypominany, iż akcję krwiodawstwa organizujemy dwa razy w roku: listopad/grudzień przed Świętami Bożego Narodzenia oraz w marcu/kwietniu przed Świętami Wielkanocnymi.

W tym roku nasza akcja zbiegła się z ogólnopolską akcją motocyklistów „Motoserce”, być może w przyszłym roku uda się połączyć imprezę uczniów i cyklistów.

Informujemy również, że podczas kolejnej akcji, która wstępnie została wyznaczona na 6 grudnia 2014, będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, należy jednak wcześniej zgłosić chęć rejestracji na imienną listę w Zespole Szkół.