Słonecznie 18°C

Galeria - Pro Arte 2014

Pro Arte 2014

W piątek 25 kwietnia 2014r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Witnicy, gościliśmy blisko 90 młodych solistów z powiatu gorzowskiego.

W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, odbył się w Witnicy Powiatowy Dziecięcy Festiwal Piosenki „O PLUSZOWEGO MISIA” oraz eliminacje powiatowe do Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.

Rada artystyczna w składzie: Zbigniew Adamczak – przewodniczący (RCAK Zielona Góra), Jerzy Nowicki – (muzyk z Gorzowa) oraz Władysław Ryl (muzyk - dyrektor MDK w Witnicy), po przesłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych, postanowiła nominować do finału Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki w Międzyrzeczu: Laurę Drobik z Witnicy, Oliwię Mękarską z Bogdańca oraz Wiktora Sinkowskiego z Jenina.

Oprócz nominowanych wyróżniono: Julię Rosiak i Wiktora Wołkowskiego z Witnicy, Anielę Ostaszewską i Klaudię Chwirot z Bogdańca, Martynę Zarzecką z Kostrzyna oraz Aleksandra Matykiewicza z Janczewa.

Nominacje do finału Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w Sulechowie otrzymali: Adrianna Turska i Magdalena Matczak z GOK Wojcieszyce, Łukasz Rosiewicz z Kostrzyna oraz zespół wokalny „DE FACTO” (Agata Kozubska, Pola Stankiewicz, Marta Wąsowicz) z MDK w Witnicy.

Wyróżniono również: Jolantę Banicką z Różanek, Malwinę Głuszko z Kostrzyna, Marię Sokołowską z Kłodawy oraz Dominikę Miszewską i zespół „FOUR FOREVER” z Bogdańca.

Rada Artystyczna, wręczając pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. z zadowoleniem podkreśliła wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców życząc im oraz ich nauczycielom radości tworzenia i wielu interesujących prezentacji muzycznych na Ziemi Lubuskiej.

Mieszkańcy Witnicy będą mogli posłuchać młodych wokalistów w Koncercie Laureatów 1 maja o godz. 16.00 w trakcie imprezy plenerowej „Cool- Weekend z Browarem Witnica”.