Zachmurzenie 17°C

Galeria - Dzień senoira 2014

Dzień senoira 2014

18 października  w Miejskim Domu Kultury , już po raz kolejny odbyła się uroczystość z okazji "DNIA SENIORA", na którą przybyło ponad 100 seniorów z terenu gminy. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Gorzowskiego Józef Kruczkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Zabłocki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Sikorska, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Julita Karasińska oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych Edyta Kołodziejczyk. 

Burmistrz podkreślił, że seniorzy kształcą naszą młodzież, uczestniczą w wychowywaniu kolejnych pokoleń, przekazują im wiedzę i historię, którą bardzo często sami tworzyli. Zasługują na godne traktowanie. Dzień Seniora nie jest jedynym dniem kiedy starsze pokolenie zasługuje na szacunek i nie polega tylko na jednodniowym „świętowaniu”, dlatego też Gmina Witnica dbając o swoich seniorów chce powołać Radę Seniorów, rozszerzyć usługi gminnej rehabilitacji oraz zbudować grotę solną.

Tegoroczną uroczystość uatrakcyjnił występ uczniów szkoły podstawowej pod kierownictwem Pani Joanny Rabikowskiej. Po przedstawieniu    Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Janina Drogosz uhonorowała zasłużonych członków za czynny wkład w działalność związku wręczając dyplomy i słodkości.

Seniorzy jak co roku byli niezawodni, pełni radości i energii bawili się do późnych godzin wieczornych z przygrywającym zespołem.