Słonecznie 18°C

Galeria - Lubuskie Tour '2015

Lubuskie Tour '2015

Gmina Witnica udanie zaprezentowała się na imprezie Lubuskie Tour w NoVa Park. Nasze stoisko odwiedziły tysiące osób.


W sobotę i niedzielę w galerii NoVa Park 18 lubuskich gmin prezentowało swoje walory turystyczne podczas imprezy Lubuskie Tour, organizowanej przez galerię wspólnie z Radiem Plus. Jedno z największych stoisk miała Gmina Witnica. Na naszym stoisku swoje walory zachwalali Hotel Witnica, Browar Witnica, Stanica turystyczna PTTK w Mościcach, Pracownia Biżuterii Uszywiście oraz Urząd Miasta i Gminy Witnica.

W dwa dni przez nasze stoisko przewinęło się kilka tysięcy osób. Kilkaset osób wzięło udział w quizach Witnickiego Koła Fortuny - wystarczyło odpowiedzieć na pytanie związane z gminą, aby dostać upominek. Największym wzięciem cieszyły się miniaturki dinozaurów z Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich i talie kart Witnickiego Piotrusia. Kołem fortuny kręciły chętnie zwłaszcza dzieci.

Wiele osób zatrzymywało się przy eleganckich stołach Hotelu Witnica, który prezentował walory swojej restauracji. Wszyscy chwalili dobrą kuchnię Hotelu, a poczęstunek był prezentem właścicieli dla klientów - na wszystkich pozostałych stoiskach za wyroby kulinarne trzeba było płacić... Również Browar Witnica kusił degustacją podpiwku i kwasu chlebowego (ten pierwszy był próbowany dużo chętniej). Browar oferował pełną gamę swoich piw i wielu klientów kupowało wielopaki z butelkami piwa w różnych smakach. Panie kupowały ręcznie robioną biżuterię na stoisku Elżbiety Sucheckiej, właścicielki pracowni Uszywiście. PTTK oferowało zaś przewodniki turystyczne i mapy.

Dla publiczności Lubuskie Tour zaśpiewał chór Przednutka. Występ dzieci tak się spodobał, że publiczność domagała się bisu i koncert się przedłużył. Rozdaliśmy też setki folderów, ulotek i map. Najwięcej osób pytało o Park Dinozaurów i ZOO-Safari. Organizatorzy wręczyli gminie pamiątkową tabliczkę za uczestnictwo i zaprosili nas na przyszły rok. 

Na gminnym kanale You Tube można obejrzeć relację z imprezy, pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=o9rLD3lm1yQ. Poniżej publikujemy też galerię zdjęć.

(fot. Mirosław Sztogryn)