Słonecznie 18°C

Galeria - Festiwal o Pluszowego Misia '2015

Festiwal o Pluszowego Misia '2015

Zespół ,,Rurarze’’ z Witnicy otrzymał nominację do wojewódzkiego przeglądu piosenki Pro Arte, a Trio Wokalne i Julia Rosiak zdobyli wyróżnienia w przeglądzie powiatowym. W konkursie wystąpiło ponad 60 wykonawców.7 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Witnicy, w ramach programu PRO ARTE 2015, odbyły się powiatowe eliminacje do Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki. Na scenie Witnickiego Domu Kultury wystąpiło ponad 60 młodych wokalistów. Dominowały utwory z bogatego zasobu konkursu muzycznego ,,Wygraj sukces’’, ale nie zabrakło też polskiej klasyki. Jury było wyczulone na piosenki obcojęzyczne i gdy ktoś śpiewał utwór po angielsku, musiał dodatkowo zaprezentować piosenkę z polskim tekstem.
Przesłuchania muzyczne trwały ponad cztery godziny. Rada artystyczna w składzie: Zbigniew Adamczak (RCAK Zielona Góra), Andrzej Beń oraz Jerzy Nowicki (Gorzów Wlkp.), po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, przyznała nominacje do prezentacji wojewódzkich LDzFP w Międzyrzeczu dla Mileny Ruckiej i Weroniki Lewandowskiej z Jenina oraz Wiktorii Rozalik z Kostrzyna. Nominację otrzymał również Harcerski Zespół „RURARZE” z Witnicy, a wyróżnienie zdobyło Trio Wokalne (Laura Drobik, Dawid Kobos, Agnieszka Żejmo) z Miejskiego Domu Kultury.
W ramach Przeglądu odbył się również Festiwal „O PLUSZOWEGO MISIA”. Najlepsi soliści otrzymali tradycyjnie pluszowe misie, ufundowane przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego i dyrektora MDK w Witnicy Władysława Ryla. Duże Misie otrzymały: Weronika Pieczykolan z Kostrzyna i Oliwia Królikowska z Bogdańca, Średnie Misie: Julia Rosiak z Witnicy i Julia Kozioł z Kostrzyna, a Małe Misie powędrowały do Amelii Januszkiewicz z Kostrzyna oraz Wiktora Sinkowskiego z Jenina.
Do Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w Sulechowie rada artystyczna nominowała: Kingę Nowak i Łukasza Rosiewicza z Kostrzyna oraz Oliwię Mękarską z Bogdańca. Wyróżnienia otrzymali: Malwina Głuszko i Zuzanna Pawełczuk z Kostrzyna oraz Dominika Miszewska z Bogdańca. Nominowani będą reprezentować powiat gorzowski w przeglądzie wojewódzkim.
Nieco wcześniej odbył się Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „O UŚMIECH KRASNALA”. Tym razem oprócz dzieci w wieku przedszkolnym na scenie Miejskiego Domu Kultury swe umiejętności wokalne pokazali także byli absolwenci przedszkola – Anna Ambroziak, Ola Rubaszewska, Agnieszka Żejmo, Bartosz Lemańczyk, Laura Drobik, Daria Makara i Dawid Kobos. Okazją ku temu było 20-lecie Przeglądu Piosenki. Wśród uczestników były dzieci z przedszkola „Bajka” w Witnicy, dzieci z „zerówek” przy Szkole Podstawowej w Witnicy a także dzieci z Przedszkola Gminnego „NA ŚRODKU ŚWIATA” w Nowinach Wielkich oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach. W imprezie wzięło udział 28 uczestników. Goście, którzy licznie przybyli na tę wokalną uroczystość mogli także odwiedzić kiermasz ozdób wielkanocnych oraz słodką kawiarenkę, zorganizowane przez Radę Rodziców.
(fot. Mirosław Sztogryn)