Słonecznie 18°C

Galeria - Strzelaj bramki dla Mikołajka

Strzelaj bramki dla Mikołajka

9 zespołów zagrało w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej ,,Strzelaj Bramki dla Mikołaja". Udało się też zebrać sporą sumę pieniędzy na leczenie niepełnosprawnego chłopca.

Turniej odbył się 1 maja na Stadionie Miejskim w Witnicy. Bez wątpienia na tak dużą liczbę drużyn wpływ miał cel turnieju. Kwoty wpisowego od zespołów zostały w całości przekazane na leczenie rocznego Mikołaja Wysoczańskiego z Witnicy. Cel wspomóc mogli również kibice, wrzucając pieniądze do puszek (w roli wolontariuszek wystąpiły Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pundyk i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Szybińska-Juszczuk. W zamian za drobny datek można było zjeść kiełbaskę z grilla, czy wypić kawę lub herbatę. Ostatecznie udało się zebrać kwotę 1385,85zł.

Mikołajek Wysoczański urodził się 6 marca 2014r. z wadą o nazwie Fibular hemimelia, czyli brak kości strzałkowej. W nóżce małego chłopca brakuje także stawu skokowego oraz częściowo kości śródstopia. Rodzice dziecka znaleźli w Stanach Zjednoczonych lekarzy, którzy dają 99% szans na wyleczenie. Potrzebne jest jednak 160 tysięcy dolarów na operację. Mikołaj jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", poprzez którą również można wpłacać dla Niego pieniądze na poniższe konto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615,  z dopiskiem: 24776 - Wysoczański Mikołaj - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Rodzice Mikołaja serdecznie dziękują organizatorom i sponsorom. Browar Witnica ufundował beczkę piwa dla zwycięskiej drużyny, a  Biuro Ubezpieczeń Beata Pracoń, Zakład Wielobranżowy "Rzemieślnik" Ryszard Migdał i MKS Czarni Browar Witnica - sfinansowali zakup pucharów i statuetek dla zespołów i zawodników, kiełbasek na grilla, a  także słodyczy i gadżetów dla dzieci i dorosłych kibiców, którzy strzelali rzuty karne bramkarzowi Czarnych Wojciechowi Abraszkowi (on również zaangażował się w organizację turnieju).

Zawody minęły w przyjemnej, piknikowo – rodzinnej atmosferze. Wygrała drużyna Sosen, która w finale pokonała Anioły. Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Przygoda (Sosny) - 8 strzelonych goli, a najlepszym bramkarzem Jan Żyrów (Sosny) - 0 wpuszczonych bramek. Oprócz wyróżnionych zawodników w składzie zwycięskiej drużyny grali: Patryk Walaszczyk, Jakub Drogosz, Michał Góralczyk, Patryk Dudziak, Arkadiusz Jarosz, Radosław Jarosz i Kamil Kołodziejczyk.

Wyniki turnieju:

GRUPA A:
1. Sosny 10 14:0
2. Anioły 10 12:1
3. Białcz 6 12:5
4. Smerfy 3 2:15
5. MM 0 1:20

GRUPA B:
1. Pyrzany 7 2:0
2. Czar PGR-ów 5 1:0
3. Witnica Metal 4 1:1
4. Światowa Siódemka 0 0:3

ĆWIERĆFINAŁY:
Anioły - Witnica Metal 1:0
Czar PGR-ów - Białcz 0:0, k.3:2
Sosny - Światowa Siódemka 2:0
Pyrzany - Smerfy 2:0

PÓŁFINAŁY:
Sosny - Czar PGR-ów 0:0, k.2:1
Anioły - Pyrzany 1:0

O 3 MIEJSCE: Czar PGR-ów - Pyrzany 2:1
O 1 MIEJSCE: Sosny - Anioły 1:0

Na imprezie obecna była też ekipa TVP Gorzów. Oto link do ich relacji z turnieju:
http://gorzow.tvp.pl/19891986/graja-w-pilke-aby-pomoc-rocznemu-mikolajowi
Film z turnieju można obejrzeć również na gminnym kanale YouTube. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=5mkXYzsAVxI&feature=share

(fot. Joanna Przywitowska)