Słonecznie 18°C

Galeria - Agro-Andrus

Agro-Andrus

Odkryj oazę agroturystyczną
Zakątek agroturystyczny Agro-Andrus jest już gotowy. Wiata na 80 osób, podest taneczny, plac zabaw i inne atrakcje w otoczeniu owocowego sadu czekają na chętnych do wypoczynku i relaksu.
Nikt nie domyśliłby się, że na tyłach hali garażowo - warsztatowej gospodarstwa w Białczyku pod nr 16 znajdzie się taka oaza spokoju. Wystarczy przejść przez podwórko, zejść poniżej skarpy i odkrywamy bardzo przyjemny zakątek do wypoczynku. Pan Tadeusz Andruszko urządził tu bazę rekreacyjną Agro – Andrus. Wcześniej zajmował się dowozami uczniów do szkół i wycieczek po Polsce, ale teraz ograniczył działalność przewozową i skupił się na agroturystyce.
Właśnie skończyły się prace przy najważniejszych obiektach. Powstała wiata na 80 osób, w której można organizować zabawy, imprezy i spotkania towarzyskie (przy wiacie jest też kuchnia). Obok stoi mniejsza wiata na 22 osoby. W centralnym punkcie terenu znajduje się ognisko z obrotowym rusztem i kręgiem ław dookoła.
Agro-Andrus urządził też mały plac zabaw, jest też boisko do siatkówki i… hamak o ciekawej konstrukcji, w którym można wypoczywać. Obok ogniska Tadeusz Andruszko zbudował podest taneczny, który wkrótce będzie zadaszony. Tłem obiektu jest stary, poniemiecki sad owocowy, wypielęgnowany przez nowego właściciela. Właśnie teraz kwitną w nim jabłonie, grusze i śliwy i sad wygląda jak z obrazka. T. Andruszko wypożycza też rowery do wycieczek po Parku Narodowym ,,Ujście Warty’’, w którego sąsiedztwie leży gospodarstwo – grupom do 15 osób lub indywidualnie. Warto wspomnieć, że pan Andruszko wiele rzeczy wykonał sam. Ścieżki zbudował z rozbiórkowych cegieł, stworzył też grillo-wędzarnię w kształcie ciuchci.
Z atrakcji Agro-Andrusa korzysta coraz więcej osób, ale na razie są to głównie witniczanie. Imprezy organizują tam witnickie zakłady i instytucje, są też imprezy rodzinne. Właściciel dowozi i odwozi swoich klientów busami, więc ci nie muszą się martwić, czy mogą… wypić. Swoim klientom Andruszko przekazuje mapki z trasami rowerowymi i pieszymi oraz największymi atrakcjami parku narodowego. Zainteresowani skorzystaniem z usług Agro – Andrusa mogą się kontaktować pod numerem telefonu 601 279 339 lub po prostu przyjechać do Białczyka nr 16 (nieopodal oczyszczalni). Poniżej publikujemy galerię zdjęć nowego zakątka agroturystycznego.
(fot. Mirosław Sztogryn)