Słonecznie 18°C

Galeria - Witnicka Impreza na Orientację

Witnicka Impreza na Orientację

15-17 maja do Szkoły Podstawowej w Witnicy zjechało się ponad 80 harcerzy i instruktorów z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Harcerze zmagali się w Witnickiej Imprezie Na Orientację.

Organizatorem Witnickiej Imprezy Na Orientację był Witnicki Szczep Wicina. Imprezę objęła patronatem Chorągiew Ziemi Lubuskiej, a drużyny walczyły o Puchar Komendanta Chorągwi.

W piątek odbyły się gry indywidualne, a w sobotę rano 8 patroli wyruszyło na całodzienną trasę mając w ręku mapę, kompas i kawałek ciastka. Wieczorem zmęczeni ale jeszcze pełni zapału i werwy zdobywaliśmy nowe sprawności lub umiejętności na warsztatach, które każdy indywidualnie sobie wybierał. Można było popróbować gry na bum bum rurkach, pośpiewać albo uczestniczyć w grach i zabawach sportowych. Dużą atrakcją były strategiczne gry planszowe.

W niedzielę na apelu podsumowującym dowiedzieliśmy się, że Puchar Komendanta Chorągwi zdobyła 1 Witnicka Drużyna Harcerska „Wicina”, drugie honorowe miejsce zajęła Gorzowska Wodna Drużyna „Szkwał”. Gratulujemy!

  1 [2] nastďż˝pna strona »